Piknik Juniorów PCO w Zelowie

02.06

2012

Piknik Juniorów PCO w Zelowie

Kolejny raz dzieci i młodzież z Kół Juniorów Łódzkiego Oddziału PCO spotka się na Pikniku Origami w Zelowie.

Wspólna zabawa inspirowana będzie opowieścią o Królu Maciusiu z książki Janusza Korczaka.

 

 

Wydarzenie zostało wpisane do kalendarza obchodów Roku Janusza Korczaka, dostępnego na stronie Rzecznika Praw Dziecka  www.2012korczak.pl

 


 

W sobotę, 2 czerwca 2012 roku, w Szkole Podstawowej nr 2 w Zelowie odbył się piknik origami pt. „Król Maciuś I”. W imprezie wzięła udział ponad setka dzieci z kół juniorów origami łódzkich szkół i przedszkoli oraz świetlicy terapeutycznej, a także Szkół Podstawowych z Buczku i Zelowa.
 
 
Ze względu na wietrzną pogodę nie spotkaliśmy się w szkolnym ogrodzie, ale w szkole. Tam powitała nas pani dyrektor Agata Twardowska i opowiedziała kilka słów o Januszu Korczaku – przyjacielu dzieci. Potem dzieci wysłuchały opowiadania pierwszej części książki o królu Maciusiu. Następnie w salach lekcyjnych przy stolikach pod kierunkiem nauczycieli – animatorów origami, uczestnicy składali figurki z papieru.
 
 
 
 
Kolejnym elementem naszego spotkania była zabawa ruchowa - taniec „Pan Sit”, która odbyła się na boisku szkolnym. Poprowadziła ją instruktorka tańca ludowego Ewa Ignaczak.
 
 
Aby przekazać dzieciom całą treść książki o małym królu, jeszcze dwa razy spotkaliśmy się na korytarzu, a opowiadania przerywane były składaniem papieru i jeszcze jedną zabawą ruchową „Klapok”. 
Na zakończenie koordynator Łódzkiego Oddziału Polskiego Centrum Origami Grażyna Karasińska-Kraszkiewicz wręczyła wszystkim kołom origami, które brały udział w spotkaniu pamiątkowe dyplomy.
 
 
 
Ostatnim elementem naszego spotkania było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.
 
 
Opracowaniem scenariusza i przygotowaniem imprezy zajęły się panie: Ewa Ignaczak i Jadwiga Rojszczak z SP w Buczku oraz Joanna Grzanka z SP nr 2 w Zelowie.
 

 

powrót