Pomóżmy samotnej żyrafie

« powrót

 BIAŁYSTOK

 

Żyrafy składały dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 32 oraz rodzina Okrągłych z Białegostoku. Żyrafę składało 6 osób. 

Pomoc to najlepszy dar jaki możemy zrobić dla kogoś innego, uśmiech to nie tylko szczęście ale przede wszystkim wiara, że są na świecie ludzie dobrych serc. 
Nauczycielki: Ewa Korecka, Urszula Oracz. 
 


 

Jesteśmy grupą dzieci z kl.0 „b” ze Szkoły Podstawowej Nr 47 w Białymstoku im. Jana Klemensa Branickiego. Bardzo poruszyła nas historia żyraf z ZOO. Nasza pani opowiedziała nam, co tak naprawdę się stało. Kochamy zwierzęta i bez namysłu postanowiliśmy wziąć udział w akcji.
W składaniu żyraf wzięło udział 15 wspaniałych uczniów.
Napisaliśmy też króciutką rymowankę dla żyrafy.
 
„Żyrafo piękna, żyrafo kochana
Myślimy o Tobie często, nawet od samego rana”
 
Pozdrawiamy - wychowawczyni Ewa Gutowska z uczniami

 


 

BĘDARGÓW


Prace wykonały dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Będargowie koło Szczecina (Polska). Wychowawcą jest mgr Jolanta Roman, pod której okiem 18 dzieci wykonało prace techniką origami płaskie z kółek. Dzieci na hasło: "Czy pomożecie smutnej, osamotnionej i zrozpaczonej żyrafie w Zoo z Łodzi?" chętnie włączyły się w akcję mając nadzieję, że uda się kupić panią dla samotnego pana. Pozdrawiamy i trzymamy kciuki, by cel został osiągnięty.


 

JAROCIN

 

SZKOLNY KLUB MIŁOŚNIKÓW ORIGAMI „IKAR”  po opieką Doroty Wojtkowiak w Zespole  Szkół nr 5 w Jarocinie w składanie portretu żyrafy zaangażował aż  50 osób! Prace wykonali uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi.

Nasza szkoła z tego słynie, że zawsze chętnie wszystkim pomagamy. Lubimy brać udział w akcjach, które mają wspaniałe idee – a za taką uważamy pomoc dla żyrafy z łódzkiego ZOO. Cieszymy się, że wspólnie z Wami mogliśmy bawić się papierem i wykonać pożyteczną pracę. 

Portret żyrafy składali: uczniowie klasy II c (integracyjnej), uczniowie klasy III a (integracyjnej), uczniowie klasy I a (integracyjnej) – Mikołaj, Weronika, Angelika, Filip oraz Agnieszka Kubiak klasa II a – Gimnazjum , Izabela Frąszczak klasa V a (integracyjnej) z rodziną i inni przyjaciele klubu.

Uczniom pomagali nauczyciele, którzy współpracują z naszym klubem: pani Agata Baranek-Wiecha, pani Izabela Kardach, pani Wioleta Radziejewska. 

Dziękujemy, że mogliśmy wspólnie zrobić coś dobrego.

„ Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.” (Piotr Łasowski)


 

KAMIEŃ POMORSKI

 

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim grono trzynaściorga uśmiechniętych dzieciaków z klasy drugiej i trzeciej dziarsko ruszyło do akcji dla żyrafy, którą los boleśnie doświadczył. Kochamy zwierzęta i chętnie im pomagamy i zawsze można na nas liczyć.

Przesyłamy uśmiechy i gorące pozdrowienia - opiekun koła origami "Izumi" Joanna Jarząb - Brenda wraz z uczniami: Zbyszkiem, Emilem, Olą, Frankiem, Wojtkiem, Dominiką, Damianem, Klaudią, Julią, Roksaną, Julią, Martyną i Patrycją
 


 

KUTNO

 

W akcji wzięło  udział 10 dzieci w wieku od 6 do 12 lat z koła origami w Młodzieżowym Domu Kultury pod opieką Anny Góry. Po zapoznaniu z celem zadania dzieci ochoczo wzięły się do pracy. Dzieci mówiły: żal nam samotnej żyrafy, dlatego chętnie wykonujemy jej portret, choć zadanie nie jest łatwe. Mamy nadzieję, że warto było się trudzić, aby pomóc zmienić los samotnej żyrafie.

 Serdecznie pozdrawiamy  -  dzieci z koła origami przy MDK w Kutnie.
 

 

LUBLIN

 

Jesteśmy uczniami z klas I i II Szkoły Podstawowej nr 10 w Lublinie. Dowiedzieliśmy się co stało się w łódzkim Zoo. Bardzo chcemy  pomóc w akcji zakupienia nowej żyrafy. Z panią Grażyną na zajęciach z origami wykonaliśmy więc jej portrety. Sprawiło nam to ogromną radość. Mamy nadzieję, że spełnią się marzenia Tofika i będzie miał przyjaciela. 
Pozdrawiamy.

 


 

LUBOJNA 

 

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubojnie żyrafi z wychowawcą, Izabelą Kuta składało 16 uczniów. Zdjecią towarzyszą życzenia: Wszyscy chcemy żeby żyrafa nie płakała i druga "połowę" dostała. Naszymi pracami Zoo pomagamy a chuliganów ostrzegamy.
 


 

ŁÓDŹ

 

W Szkole Podstawowej nr 199 im J. Tuwima na spotkaniu Koła Origami„Papierowe składanki” nauczycielka Alicja Madej z 10 uczniami wykonała portrety żyrafy. Dzieci chętnie przyłączyły się do akcji PCO aby ratować Tofika, bowiem wydarzenia z łódzkiego ZOO zasmuciły je. Dobrze znały żyrafy, podziwiały te piękne zwierzęta. Mają nadzieję, że samotny Tofik szybko znajdzie przyjaciółkę.
 


 

PASSOW / Niemcy

 

Portret żyrafy składało 5 – ciu chłopców z najstarszej grupy sześciolatków, pod opieką Ireny Wiktorowskiej–Wurszt i Brigitte Piepenburg. 

Mamy nadzieję, że „Pan Żyrafa” nie będzie już smutny. 
 


 

POZNAŃ

W świetlicy Szkoły Podstawowej nr 90 z Poznania, pod kierunkiem Magdy Bagrowskiej, Magdy Bobrowskiej, Mai Haine składaly i starsze dziewczynki - doświadczone origamistki, jedna z nich złożyła 6 żyraf! - i maluchy, które do obrazków wracały po zabawie na podwórku.
 


 

Jesteśmy uczniami klasy Ib ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Poznaniu. Co tydzień uczestniczymy w kółku origami. Spotykamy się w gronie 12 osób. Naszym wychowawcą i osobą prowadzącą zajęcia jest p. Iwona Słowińska. Z wielką radością przyłączyliśmy się do akcji PCO - Godzina "0". Bardzo przejęliśmy się losem żyraf. Mamy nadzieję, że nasze prace wzmocnią konto akcji. Pozdrawiamy z Poznania.
 


 

PRZECŁAW


Przesyłamy informację i zdjęcia od uczniów Zespołu Szkół w Przecławiu. W akcji wzięły udział:
klasa 0c - 15 osób wych. Sylwia Sałabun; klasa 1a - 18 osób wych. Joanna Dobosz i 1c - 15 osób Iwona Gajewska; klasa 2b - 21 osób Jolanta Roman; klasa 3b - 12 osób Zofia Malkiewicz  i 3c - 19 osób Iwona Wierzbicka; oraz dzieci ze świetlicy - 11 osób Izabela Kliber i Elżbieta Paradowska.

Jesteśmy poruszeni historią samotnej żyrafy mieszkanki łódzkiego Ogrodu Zoologicznego, z zapałem zabraliśmy się do pracy. Każda klasa pracowała jedną godzinę lekcyjną. Maraton rozpoczęli uczniowie klasy 3c, a zakończyli uczniowie klasy 1a, którzy dzisiaj pracowali na drugą zmianę. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji uda się zakupić kolejne żyrafy lub założyć monitoring. Pozdrawiamy - uczniowie z Zespołu Szkół w Przecławiu z wychowawczyniami.
 WARSZAWA

 

Szkoła Podstawowa nr 174 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie.  Opiekun szkolnego koła origami: Danuta Midziak
 
W akcji wzięło udział 11 uczniów. Piszą: Bardzo lubimy składać origami, dlatego postanowiliśmy w ten sposób pomóc Tofikowi, który został sam i na pewno bardzo tęskni. Mamy nadzieję, że przygotowana przez PCO akcja sprawi, że w łódzkim ZOO bardzo szybko pojawi się nowa przyjaciółka Tofika.
 

 
Żyrafy składało  8 dzieci z klasy 1c Szkoły Podstawowej w Warszawie  – uczestnicy zabaw plastyczno – muzycznych prowadzonych przez p. Dorotę Chyczewską.  Dziećmi  bardzo wstrząsnęła dramatyczna historia  łódzkich żyraf i bez chwili wahania podjęły próbę złożenia dosyć trudnego dla początkujących origamistów modelu żyrafy. 
 
„My nie lubimy samotności. Kiedy nie mamy z kim się bawić, jest nam smutno. Takiej samotnej żyrafie na pewno też jest smutno. Chcemy jej pomóc i marzymy o tym, by ktoś kupił nasze prace”
 

 
W Przedszkolu nr 77 akcję zorganizowała i przeprowadziła Marta Kołodziejska - wychowawca gr II.
 
W akcji udział wzięły następujące grupy:
gr. II   wychowawca mgr Marta Kołodziejska 
gr. III  wychowawca mgr Małgorzata Konicka
gr. IV  wychowawca mgr Elżbieta Kosiorek
 
Łącznie koła składało 41 "Alergusiów".
 
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy przyłączyć się do akcji. Pozdrawiamy gorąco ALERGUSIE !!!
 


W Szkole Podstawowej nr 343 im. Matki Teresy z Kalkuty żyrafki składało pięcioro dzieci z oddziału przedszkolnego i 1 klasy (6-latków) pod kierunkiem wychowawcy świetlicy Marzeny Wakuluk-Kania. 

W akcji wziął udział również Szkolny Klub Origami, którym opiekuje się Irena Polewicz.
 W akcji składania portretu żyrafy z papieru uczestniczyły dwie grupy przedszkolne z Przedszkola nr 223:

  • 3-latki „Misie” (22 dzieci); nad wykonaniem prac czuwały Panie - Małgosia Semeniuk i Dorota Szulecka; w tej grupie każdy wykonał swoją pracę;
  • 3-latki „Milusie” (19 dzieci); nad wykonaniem prac czuwały Panie – Basia Wiśniewska i Agata Bielińska; dzieci pracowały w 5 zespołach, które stworzył po jednym portrecie;
  • i klasa Ib (18 dzieci) z naszej Szkoły Podstawowej nr 104 pod opieką Pani Izy Szafrańskiej.

Dzieci poruszone historią żyraf bardzo chętnie podjęły się tego zadania. Starsze dzieci były bardzo samodzielne, natomiast przedszkolaki potrzebowały pomocy swoich Pań, ale praca ta była ogromną przyjemnością.

Mamy nadzieję, że osamotniona żyrafka wkrótce będzie miała fajnych przyjaciół – tak jak my!
 


Żyrafy składały także dzieci 4 i 5 letnie z Przedszkola nr 182 "Tajemniczy Ogród" w Warszawie pod opieką Krystyny Tiereszko i Katarzyny Panas.
 SZCZECIN

 

Jesteśmy uczniami klasy III a Sportowej Szkoły Podstawowej w Centrum Kształcenia Sportowego.

Nasza klasa liczy 16 osób. Jesteśmy klasą sportową (trenujemy pływanie). Za kilka lat będziemy mistrzami naszego kraju i świata.

Nasza wychowawczyni pani Agnieszka Gerula opowiedziała nam o smutnym losie żyrafy z Łodzi. Bardzo przejęliśmy się jej nieszczęściem i smutkiem. 

Lubimy zajęcia plastyczne i chętnie zgodziliśmy się na propozycję naszej pani, aby metodą origami wykonać papierową żyrafę. To nie była łatwa praca. Tworzenie żyrafy zajęło nam aż trzy godziny lekcyjne, ale wiemy, że nie był to stracony czas. 

Mamy nadzieję, że za nasze prace ktoś zapłaci duże pieniądze i będziemy mogli powiedzieć, że nowe żyrafy w łódzkim zoo są w jakiejś części nasze!

Serdecznie pozdrawiamy ze Szczecina - Uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawczynią.
 


22 uczniów z klasy 1c  ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinie pod opieką wychowawczyni Renaty Kaczkowskiej przyłączyło się do akcji PCO - GODZINA "0".

Wszystkie dzieci przejęły się losem smutnej żyrafy i swoje prace starały się wykonać najpiękniej jak potrafią. Stwierdziły, że warto pomagać, bo przecież nikt nie lubi być samotny. Pozdrawiamy i życzymy, by akcja przyniosła oczekiwane efekty.


 Klasa IIIa ze Sportowej Szkoły Podstawowej w Szczecinie Klasa IIIa ze Sportowej Szkoły Podstawowej w Szczecinie Szkolne koło origami, SP nr 174 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie Szkolne koło origami, SP nr 174 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie Przedszkole Nr 72 ALERGUSIE Warszawa Przedszkole Nr 72 ALERGUSIE Warszawa Zespół Szkół w Przecławiu - klasa 1a Zespół Szkół w Przecławiu - klasa 1a Zespół Szkół w Przecławiu - klasa 2b Zespół Szkół w Przecławiu - klasa 2b Zespół Szkół w Przecławiu - klasa 3b Zespół Szkół w Przecławiu - klasa 3b Zespół Szkół w Przecławiu - klasa 3c Zespół Szkół w Przecławiu - klasa 3c Zespół Szkół w Przecławiu - świetlica Zespół Szkół w Przecławiu - świetlica Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczecinie - klasa 1c Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczecinie - klasa 1c Świetlica Środowiskowa w Będargowie koło Szczecina Świetlica Środowiskowa w Będargowie koło Szczecina Świetlica Środowiskowa w Będargowie koło Szczecina Szkoła Podstawowa nr 343 im. Matki Teresy z Kalkuty - świetlica Szkoła Podstawowa nr 343 im. Matki Teresy z Kalkuty - świetlica Szkoła Podstawowa nr 343 im. Matki Teresy z Kalkuty - Szkolny Klub Origami Szkoła Podstawowa nr 343 im. Matki Teresy z Kalkuty - Szkolny Klub Origami Szkoła Podstawowa nr199 w Łodzi - Koło Origami PAPIEROWE SKŁADANKI Szkoła Podstawowa nr199 w Łodzi - Koło Origami PAPIEROWE SKŁADANKI Zespół Szkolno–Przedszkolnego Nr 3 - 3-latki MISIE Zespół Szkolno–Przedszkolnego Nr 3 - 3-latki MISIE Zespół Szkolno–Przedszkolnego Nr 3 - 3-latki MILUSIE Zespół Szkolno–Przedszkolnego Nr 3 - 3-latki MILUSIE Zespół Szkolno–Przedszkolnego Nr 3 - klasa Ib Zespół Szkolno–Przedszkolnego Nr 3 - klasa Ib Zespół Szkolno–Przedszkolnego Nr 3 - klasa Ib KITA Gänseblümchen Grupa sześciolatków - Passow/Niemcy KITA Gänseblümchen Grupa sześciolatków - Passow/Niemcy Dzięciece Koło Origami przy MDK w Kutnie Dzięciece Koło Origami przy MDK w Kutnie Dzięciece Koło Origami przy MDK w Kutnie Przedszkole Samorządowe Nr 32 w Białymstoku Przedszkole Samorządowe Nr 32 w Białymstoku Przedszkole Samorządowe Nr 32 w Białymstoku Przedszkole Samorządowe Nr 32 w Białymstoku Przedszkole Samorządowe Nr 32 w Białymstoku Eliza Okrągła, Jakub Okrągły wraz z mamą, Białystok Eliza Okrągła, Jakub Okrągły, Białystok Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II; Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubojnie Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II; Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubojnie Świetlica Szkoły Podstawowej nr 90 z Poznania Świetlica Szkoły Podstawowej nr 90 z Poznania Świetlica Szkoły Podstawowej nr 90 z Poznania Zespół Szkół nr 5 w Jarocinie Zespół Szkół nr 5 w Jarocinie Zespół Szkół nr 5 w Jarocinie Zespół Szkół nr 5 w Jarocinie Zespół Szkół nr 5 w Jarocinie Zespół Szkół nr 5 w Jarocinie Zespół Szkół nr 5 w Jarocinie Zespół Szkół nr 5 w Jarocinie Zespół Szkół nr 5 w Jarocinie Szkoła Podstawowa nr 10 w Lublinie Szkoła Podstawowa nr 10 w Lublinie Koło Origami - Szkoła Podstawowa nr 20 w Poznaniu Koło Origami - Szkoła Podstawowa nr 20 w Poznaniu Koło Origami - Szkoła Podstawowa nr 20 w Poznaniu Klasa 0 b ze Szkoły Podstawowej Nr 47 w Białymstoku Klasa 0 b ze Szkoły Podstawowej Nr 47 w Białymstoku Klasa 1c - Szkoła Podstawowa nr 316 w Warszawie Klasa 1c - Szkoła Podstawowa nr 316 w Warszawie Klasa 1c - Szkoła Podstawowa nr 316 w Warszawie Przedszkole nr 182 Tajemniczy Ogród w Warszawie Przedszkole nr 182 Tajemniczy Ogród w Warszawie Przedszkole nr 182 Tajemniczy Ogród w Warszawie Koło Origami IZUMI - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamieniu Pomorskim Koło Origami IZUMI - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamieniu Pomorskim Koło Origami IZUMI - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamieniu Pomorskim