Poznań - Nauczycielski Klub Origami OMI

 Od 2003 roku na terenie Szkoły Podstawowej Nr 20 w Poznaniu rokrocznie odbywały się szkolne konkursy plastyczne. Inicjatorka konkursów, nauczycielka Iwona Słowińska, zapraszała do zabawy kolejne klasy i nauczycieli, aby - najczęściej w okolicach Świąt Bożego Narodzenia czy Wielkanocy - szkoła stawała się przepiękną wystawą prac małych plastyków. Wśród prezentowanych technik plastycznych ważną rolę odgrywały także techniki origami.

Do grudnia 2007 roku odbyły się następujące wystawy: Świąteczne ozdoby wielkanocne, Choinki i ozdoby świąteczne, Palmy wielkanocne, Bombki i szopki bożonarodzenipowe, Jajo i ozdoby wielkanocne, Kartka bożonarodzeniowa, Koszyczki wielkanocne, Anioły są wśród nas, Wielkanocne dekoracje, Choinki, Mikołaje w origami. W organizację wystaw włączali się systematycznie nauczyciele świetlicy: Krystyna Jusiak, Danuta Rogowska, Kinga Banaszek, Katarzyna Kinitz, Sylwia Barska, Edyta Siemiątkowska, Bogumiła Broniarczyk.

  

 

 

 

 

 

 

 

W kwietniu 2008 roku szkolna impreza zamieniła się w coroczny Międzyszkolny Konkurs Origami w którym co roku uczestniczą przedszkolaki i uczniowie miasta Poznania. Konkurs ma zawsze dwie edycje poprzedzające czas najważniejszych świąt. Począwszy od 2008 roku odbyły się następujące konkursy : Ale jaja i nie tylko, Mikołaje i bombki, Kartka świąteczna, Kartka bożonarodzeniowa, Obrazki świąteczne, Ozdoby świąteczne, Ozdoby wielkanocne, Kartka świąteczna, Wielkanocne jajo.


 

 

Z inicjatywy organizatorki wystaw i nauczycieli pracujących w szkołach ratajskich 28.04.2012 roku odbyło się pierwsze spotkanie Nauczycielskiego Klubu Origami – OMI. Klub zamierza organizować nie tylko wystawy i konkursy origami dla dzieci, ale systematycznie spotykać się w gronie pedagogów, aby rozwijać swe umiejętności stosowania origami w edukacji zgodnie z założeniem skrótu OMI – ORIGAMI – METODYKA – INSPIRACJA. Koordynatorem klubu została Iwona Słowińska.  

GALERIA ZDJĘĆ Z DZIAŁALNOŚCI KLUBU

Nauczycielski Klub Origami OMI

Szkoła Podstawowa Nr 20

os. Rzeczypospolitej 44

61-395 Poznań

Koordynator klubu: Iwona Słowińska slowiki_62@poczta.onet.pl


W Przedszkolu nr 174 "Królewny Śnieżki" w Poznaniu origami cieszy się dużym zainteresowaniem. Składanie kolorowych kół, tworzenie z nich barwnych obrazków,sprawia dużo radości. Dzieci biorąc udział w ogólnopolskich konkursach plastycznych zdobywają wyróżnienia. Całoroczna praca została wyeksponowana na przedszkolnej wystawie pt. "Cztery pory roku w papierowym ogrodzie" pod honorowym patronatem Poznańskiego Klubu Origami "Koziołki".

Informację nadesłała Marzena Achtenberg

W GALERIA KLUBU zdjęcia z Przedszkola 174